Αντίγραφο της εικόνας της Παναγίας Ελεούσας του Κύκκου στη Χαλκίδα
Με την συμμετοχή Κληρικών και πιστών έγινε η έναρξη των τριακοστών Δημητρίων, των εορταστικών εκδηλώσεων εν όψει της πανηγύρεως του Μητροπολιτικού Ιερού Ναού Αγίου Δημητρίου Χαλκίδος.
![Αντίγραφο της εικόνας της Παναγίας Ελεούσας του Κύκκου στη Χαλκίδα](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/10/18/IMX_Ypodoxh-Kykkou_17.10.2022_001-1024x462.jpg?t=DgZiVswznlLJp4Qt4cU2IQ)
Εκεί μεταφέρθηκε η ιερά εικόνα της Παναγίας Ελεούσας του Κύκκου, αντίγραφο φυλασσόμενο στο Ι. Προσκύνημα του Οσίου Ιωάννου του Ρώσσου στο Νέο Προκόπι.
Η ατμόσφαιρα ήταν ιδιαιτέρως συγκινητική, αφού μετά το διάστημα των υγειονομικών περιορισμών, η λιτανευτική υποδοχή πραγματοποιήθηκε όπως και κατά το παρελθόν.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή