Σε χωματερή έχουν μετατρέψει τον δρόμο Ναυπλίου - Τολού
Την οργή των κατοίκων του Ναυπλίου έχει προκαλέσει η συνεχιζόμενη εναπόθεση απορριμμάτων με ευθύνη του δημάρχου της πόλης στον δρόμο Ναυπλίου – Τολού.
![Σε χωματερή έχουν μετατρέψει τον δρόμο Ναυπλίου - Τολού](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/02/03/nauplio.jpg?t=h8-Iu2PDSGOqLno83SF2hg)
Έξαλλοι είναι οι κάτοικοι Ναυπλίου καθώς κεντρικός δρόμος της περιοχής έχει μετατραπεί σε χωματερή.
Οι εικόνες που έχουν καταγράψει κάμερες στον δρόμο Ναυπλίου – Τολού είναι εντελώς απογοητευτικές ενώ παράλληλα είναι και εξαιρετικά επικίνδυνες για την υγεία των κατοίκων.
![kostouros-.jpg](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/02/03/kostouros.jpg?t=P4SZKifAJ6Yu5YaJnOOWcg)
Σύμφωνα με πληροφορίες από το fimotro.gr το σημείο είχε επισκεφθεί ο υποψήφιος δήμαρχος Ναυπλίου Κώστας Μάκαρης ο οποίος ξεκαθάρισε ότι θα ζητήσει την παρέμβαση του Εισαγγελέα.
Σχετικές ειδήσεις
Ναύπλιο: Πατέρας δύο παιδιών ο ποδοσφαιριστής που έπαθε ανακοπή και πέθανε σε γήπεδο
Θάνατος ποδοσφαιριστή στο Ναύπλιο: Αναστολή όλων των δραστηριοτήτων σε ένδειξη πένθους
Τραγωδία στο Ναύπλιο: Ποδοσφαιριστής «έσβησε» από ανακοπή καρδιάς μέσα στο γήπεδο