Υπο κατάληψη η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Χανίων
Την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χανίων κατέλαβαν απο νωρίς το πρωί, εκπαιδευτικοί διαμαρτυρόμενοι για την προωθούμενη κατάργηση δεκάδων τομέων και ειδικοτήτων στην Επαγγελματική Εκπαίδευση.
![Υπο κατάληψη η Δ/νση Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης Χανίων](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/07/11/c9d87af9c3863f0dc11293c04cc6434f.jpg?t=v7OsWx_I-MzHs4slHiB9mA)
Μόνο στα Χανιά εκτιμάται πως θα καταργηθούν πέντε ειδικότητες της ΕΠΑ.Σ. με αποτέλεσμα περίπου 420 μαθητές και δεκάδες καθηγητές να βρεθούν - στην κυριολεξία - στον αέρα.
Παράλληλα, όπως αναφέρει το flashnews.gr στις 8 το βράδυ η ΕΛΜΕ Χανίων συγκαλεί έκτακτη γενική συνέλευση στο 1ο Γυμνάσιο Χανίων, ενώ το Σάββατο 13/7 στις 11 το πρωί θα πραγματοποιηθεί συλλαλητήριο στην πλατεία της Δημοτικής Αγοράς των Χανίων.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή