Ταλαιπωρία λόγω... βλάβης για τους επιβάτες πλοίου στο Βόλο
Το απόγευμα της Κυριακής ενημερώθηκε η Λιμενική Αρχή Βόλου, από τον Πλοίαρχο του επιβατικού/οχηματαγωγού «Πρωτεύς» το οποίο εκτελούσε προγραμματισμένο δρομολόγιο από Βόλο για Σκιάθο – Γλώσσα Σκοπέλου, με 109 επιβάτες, 13 Ι.Χ. επιβατηγά, 8 Φ/Γ οχήματα και ένα δίκυκλο, ότι κατά τον απόπλου και εντός του λιμένα Βόλου διαπιστώθηκε βλάβη στην αριστερή κύρια μηχανή.
![Ταλαιπωρία λόγω... βλάβης για τους επιβάτες πλοίου στο Βόλο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/02/10/963a3551e5df4716455c942ed1ed03e6.jpg?t=tEvLut2WANcygwJfdWKIuA)
Το «Πρωτεύς» έδεσε και πάλι στο λιμάνι του Βόλου, όπου αποβίβασε με ασφάλεια τους επιβάτες και τα οχήματα.
Το χθεσινό δρομολόγιο του πλοίου παρέμεινε ανεκτέλεστο.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Βόλου απαγορεύτηκε ο απόπλους του πλοίου μέχρι οριστικής επιδιόρθωσης της ζημιάς και προσκόμισης βεβαιωτικού διατήρησης κλάσης από τον παρακολουθούντα το πλοίο νηογνώμονα.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή