Στη Φλώρινα η Φλόγα της Ελπίδας
Από το δήμο της Φλώρινας θα περάσει αύριο, Τρίτη, η Φλόγα της Ελπίδας...
Από το δήμο της Φλώρινας θα περάσει αύριο, Τρίτη, η Φλόγα της Ελπίδας των παγκόσμιων αγώνων Special Olympics, η οποία ταξιδεύει ανά επικράτεια σε όλη τη χώρα. Ήδη έχει περάσει Φθιώτιδα, Θερμοπύλες, Λαμία, Στυλίδα και ανατολική Φθιώτιδα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα άφιξης της Φλόγας έχει ως εξής:
13:45, Έναρξη λαμπαδηδρομίας από Άγιο Νικόλαο - Κοντοπούλου - Ηπείρου - Μεγάλου Αλεξάνδρου - Κεντρική Πλατεία Γεωργίου Μόδη - Παύλου Μελά - Σαρανταπόρου - Νέο Πάρκο Φλώρινας. 14:00, Έναρξη τελετής. 14:45, Πέρας τελετής. Αναχώρηση από Νέο Πάρκο - Λεωφόρος Κωνσταντίνου Καραμανλή - Πλατεία Μεγάλου Αλεξάνδρου.
Ο δήμος Φλώρινας -με ανακοίνωσή του- καλεί όλους τους δημότες του να «τιμήσουν με την παρουσία τους αυτή τη διαδρομή αγάπης».
Trending
![Το φυσάνε και δεν κρυώνει στην Τουρκία με τις γαλανόλευκες εμφανίσεις της Ολυμπιακής ομάδας τους](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/28ba736d-tourkoi-galanoleyka1.jpg?t=hQiJUmV7ISOSG6rOTwX1wA)
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Προκλητική απάντηση από τον... μπλε Διόνυσο για το ντροπιαστικό σκετσάκι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/28/81357818-mple-dionisos.jpg?t=JH1o05veNku9DOgXtucWRw)