Έληξε η κατάληψη του ΤΕΙ Καλαμάτας
Ανοιχτό είναι από σήμερα το ΤΕΙ Καλαμάτας, καθώς έληξε η κατάληψη σε όλες τις σχολές...
![Έληξε η κατάληψη του ΤΕΙ Καλαμάτας](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/10/04/26f33adfa4b0c64d30b1e21b1fd11ba6.jpg?t=K80bUv7lcL_v1vj9jPMrtQ)
Ανοιχτό είναι από σήμερα το ΤΕΙ Καλαμάτας, καθώς έληξε η κατάληψη σε όλες τις σχολές, ύστερα από απόφαση της γενικής συνέλευσης των σπουδαστών του ιδρύματος.
Την ίδια στιγμή συνεχίζεται η κατάληψη στις σχολές του πανεπιστημίου Πελοποννήσου που εδρεύουν σε Τρίπολη και Καλαμάτα, ενώ αρκετά σχολεία δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης είναι υπό κατάληψη σε Αρκαδία, Μεσσηνία και Κορινθία.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή