«Είμαι κι εγώ Έλληνας του Dortmund»
Το έτος 2010 δημιουργήθηκε μία σελίδα στο facebook για την πόλη Dortmund.
![«Είμαι κι εγώ Έλληνας του Dortmund»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/04/18/2398d0657362452446cdd3011cd793ce.jpg?t=vZJNNxVwxTiut-NXkEIDTw)
Μέσα από τον συγκεκριμένο ιστότοπο παρέχεται η δυνατότητα στους Έλληνες που συνδέονται με την πόλη να ενημερώνονται για όσα συμβαίνουν εκεί .
Η πρωτοβουλία αυτή αφορά σε αυτούς που μένουν στο Dortmund αλλά και σε εκείνους που έζησαν κάποτε στην πόλη και σήμερα βρίσκονται στην Ελλάδα ή σε άλλες χώρες του εξωτερικού, σύμφωνα με το blog ellinas-dortmund.blogspot.de .
Ο εμπνευστής αυτής της ιδέας Παναγιώτης Βενέτης καλεί μέσα από τη σελίδα του όλους τους Έλληνες που έχουν δεσμούς με τη γερμανική αυτή πόλη να ανταμώσουν ξανά και να συναντήσουν φίλους τους που έχουν λησμονήσει για πολλά χρόνια.
Trending
![Η μεγαλύτερη ανακάλυψη της Ιστορίας έγινε - Αρχαιολόγοι βρήκαν το μέρος που αναστήθηκε ο Ιησούς](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/26/6a0bb5b8-stolismos.jpg?t=IgYj-JhvW6KVlXtYFt5cAA)
![Λαγοκέφαλοι: Το ψάρι που προκαλεί τρόμο στους λουόμενους - Βίντεο με το δάγκωμα σε νησί του Αιγαίου](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/27/f08d25fb-lagokefalos.jpg?t=1H1RBmi4ymiJ6cBu6NOwaQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή