Ρισκάρει την ζωή του ο Γκλέτσος για να πιάσει τον σταυρό
Κορώνα – γράμματα φαίνεται πως θα παίξει αύριο, ανήμερα των Θεοφανείων τη ζωή του ο δήμαρχος Στυλίδας, Απόστολος Γκλέτσος, ο οποίος θα βουτήξει στα παγωμένα νερά του Μαλιακού Κόλπου για να πιάσει τον σταυρό, παρόλο τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει με την καρδιά του.
![Ρισκάρει την ζωή του ο Γκλέτσος για να πιάσει τον σταυρό](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/01/05/801cf23fc35e60e723861931d44b5a7d.jpg?t=vr9ENYGOwUfdtCnLNttzxA)
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε το lamiastar.gr μαζί του δήλωσε πως ζήτησε την άποψη του καρδιολόγου που τον παρακολουθεί και του έδωσε πιθανότητες 70% να αντέξει η καρδιά του την χαμηλή θερμοκρασία και 30% όχι.
Ωστόσο, ο Απόστολος Γκλέτσος επιμένει στην απόφασή του αυτή θέλοντας να στείλει μήνυμα σε όσους ταλαιπωρούνται με την ίδια πάθηση.
Γνωστός καρδιολόγος μιλώντας στο τοπικό ειδησεογραφικό site δήλωσε πως υπάρχει επικινδυνότητα . «Ακόμα και κάποιος που δεν είναι χειμερινός κολυμβητής και είναι άνω των 40, έαν επιχειρήσει κάτι τέτοιο μπορεί να πάθει ανακοπή» ανέφερε χαρακτηριστικά.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Κατερίνα Στικούδη: Η οργισμένη απάντηση στα σχόλια που δέχεται για τα κιλά του δεύτερου γιου της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/d70dfeaa-stikoudi-katerina-og.jpg?t=cvSTPgZiwJ5Xp32FcNMGKg)