Η πρώτη λειτουργία στο Κίεβο στο Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου
Την πρώτη Θεία Λειτουργία στο Κίεβο ως τοποτηρητής τέλεσε ο Μητροπολίτης Μπουκοβίνα & Chernivtsi Ονούφριος, στο Καθεδρικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου της Λαύρας Κιέβου για τον Εσπερινό της Συγχώρεσης χθες Κυριακή .
![Η πρώτη λειτουργία στο Κίεβο στο Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/03/03/15c377c962aac004100109d94d2fc4c1.jpg?t=QuLS_LYewHblIrnfYbkvvg)
Κατά τη διάρκεια της λειτουργία προσευχήθηκε για την ειρήνη στην Ουκρανία, και μετά το πέρας αυτής έκανε μια δήλωση στα ΜΜΕ για την κατάσταση στην ανατολική Ουκρανία.
Trending
![Μαθήματα ανθρωπιάς: Άνδρας έδωσε σε διαψασμένο φίδι νερό και έγινε viral - Τον συνεχάρηκαν όλοι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/193b47d7-fidi-nero.jpg?t=XFR193QAywYs3eKTVDAF4A)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή