Στιλ: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»
Την πίστη του πως μετά το 1-1 του «Φίλιπς Στάντιον» ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στην υπόθεση πρόκριση στα νοκ άουτ ματς των «32» του Europa League εξέφρασε ο Λουκ Στιλ.
![Στιλ: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/10/24/a6695d7532ccd829fe9c02308f3851bf.jpg?t=wo-AgMikKO5uwy7HBfSTqw)
Αναλυτικά όσα είπε στην ιστοσελίδα της UEFA:
«Το γκολ μας έδωσε μεγάλη ώθηση. Όταν παίρνεις εκτός έδρας πόντο στην Ευρώπη είναι πάντα καλό. Η PSV έχει μόλις τέσσερις πόντους και με τρία ματς να απομένουν έχουμε επιστρέψει για την πρόκριση. Υπάρχουν ακόμα πολλά να διεκδικήσουμε.
Ξέρουμε πως η PSV παίζει με ανοικτό και επιθετικό στυλ, οπότε περιμέναμε πως θα μας επιτίθονταν. Η τακτική μας ήταν να προσπαθήσουμε να χτυπήσουμε στην αντεπίθεση και αυτό δούλεψε. Ο κόουτς μας είπε στο ημίχρονο να κρατήσουμε τη διαφορά του ενός γκολ γιατί έτσι όλα είναι πιθανά. Αμυνθήκαμε καλά και δημιούργησαν λίγες ευκαιρίες μετά την ανάπαυλα. Αξίζαμε την ισοπαλία τουλάχιστον».