Η κυβέρνηση δουλεύει: Από τη Χρυσή Ακτή, στη Σέριφο
Για τη Σέριφο αναχώρησε χθες ο πρωθυπουργός, όπου θα περάσει ένα πολύ μακρύ σαββατοκύριακο...
![Η κυβέρνηση δουλεύει: Από τη Χρυσή Ακτή, στη Σέριφο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/08/04/14eba400f08de95e19e91895eed90805.jpg?t=Cf1IsxpRwkpqlgddfv6Eig)
Δεν πρόλαβε να επιστρέψει από τη Χρυσή Ακτή της Πάρου, όπου απολάμβανε τα μπάνια του το προηγούμενο σαββατοκύριακο ο Πρωθυπουργός και χθες επιβιβάστηκε πριν καλά-καλά τελειώσει η σύσκεψη στη Βουλή, στο …βαπόρι για τη Σέριφο.
Η εικόνα της κυβέρνησης που εργάζεται αόκνως και δεν πάει διακοπές είναι θολή, αφού, όπως λέει και ο σοφός λαός, «το ψάρι βρωμάει απ’ το κεφάλι».
Το μακρύ -πολύ μακρύ για να ακριβολογούμε- σαββατοκύριακο του Γιώργου Παπανδρέου ξεκίνησε χθες και θα ολοκληρωθεί το πρωί της Δευτέρας, οπότε θα επιστρέψει από τη Σέριφο.
Την ώρα που ο κυβερνητικός εκπρόσωπος Ηλίας Μόσιαλος έλεγε ότι ο Γιώργος Παπανδρέου θα αναχωρήσει για λίγες ημέρες από την επόμενη... Τετάρτη, ο Πρωθυπουργός, αναχωρούσε βιαστικά από τη σύσκεψη που είχε στη Βουλή (με Βενιζέλο, Χρυσοχοϊδη, Παμπούκη σχετικά με το μέλλον των ναυπηγείων Ελευσίνας) προκειμένου να προλάβει το πλοίο που έφευγε στις 16:00 από τον Πειραιά για το γραφικό νησί των Κυκλάδων.
Ο Πρωθυπουργός και η σύζυγός του Άντα θα καταλύσουν, σύμφωνα με πληροφορίες, στο Λιβάδι σε κάτι πιο …λιτό από το «Poseidon of Paros» της Χρυσής Ακτής, όπου έμειναν το προηγούμενο σαββατοκύριακο.
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)