Τρέλα ο Αντετοκούνμπο: Πήρε μόνος του τους Νάγκετς με double-double και… σοόυ (vid)

Σε δαιμονιώδη κατάσταση ο Έλληνας μπασκεμπολίστας του Μιλγουόκι

1'

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν για μια ακόμη φορά εκπληκτικός, φτάνοντας σε double double και οδηγώντας τους Μπακς σε μεγάλη ανατροπή και νίκη με 104-98 επί των Νάγκετς, στο Μιλγουόκι.

Οι Μπακς ήταν πίσω στο σκορ με 17 πόντους στη δεύτερη περίοδο, αλλά κατάφεραν να πανηγυρίσουν την 12η νίκη τους σε 16 παιχνίδια με επική ανατροπή και μπροστάρη φυσικά τον Greek Freak.

Ήταν η πρώτη φορά από την σεζόν 2009/10 που η ομάδα του Μιλγουόκι, κατάφερε να νικήσει και στα δύο ματς τους Νάγκετς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 29 πόντους (3/6 βολές, 13/19 δίποντα, 0/6 τρίποντα), μάζεψε 12 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, είχε 2 κλεψίματα και 4 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής. Από κοντά και ο Έρικ Μπλέντσο, που σημείωσε 23 πόντους.