Super League: Η βαθμολογία, όλα τα γκολ και το θρίλερ της χρονιάς! (videos+photos)

Super League: Δείτε τις καλύτερες φάσεις και όλα τα γκολ από τους αγώνες της 22ης αγωνιστικής στο ελληνικό πρωτάθλημα.

2'

Το θρίλερ της χρονιάς παίχτηκε στη Λάρισα, με την ΑΕΚ να λυγίζει την εφτάψυχη ΑΕΛ με 4-2, σε ένα συγκλονιστικό ματς!

Οι «κιτρινόμαυροι» με πρωτοστάτη τον τρομερό Ολιβέιρα είχαν τον έλεγχο και μέχρι το 70ο λεπτό ήταν μπροστά με 2-0, ωστόσο οι γηπεδούχοι επέστρεψαν μέσα σε ένα δεκάλεπτο κι ισοφάρισαν!

Ο Αλμπάνης έκανε το 2-3 στο 90', ωστόσο η ΑΕΛ κέρδισε πέναλτι στο 96'! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μουκαντζό, αλλά είδε τον Αθανασιάδη να το αποκρούει, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Σιμάνσκι διαμόρφωσε το τελικό 2-4, σε ένα «τρελό» φινάλε.

Στο Περιστέρι, ο ΠΑΟΚ, με τον Χρήστο Τζόλη να κάνει «όργια» πήρε σπουδαία νίκη (2-0) επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης επέβαλε την ανωτερότητα της στο γήπεδο και πήρε δίκαια το «τρίποντο», ενώ οι (τυπικά) γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή ημέρα και δεν μπόρεσαν να γίνουν απειλητικοί.