Super League: «2 στα 2» ο ΠΑΟΚ, πρώτη νίκη στο 96ο λεπτό ο Παναθηναϊκός – Βαθμολογία και highlights

Super League: Δείτε αποτελέσματα, highlights και τη βαθμολογία, μετά την ολοκλήρωση των αγώνων της Κυριακής (25/8), για τη 2η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Super League
EUROKINISSI
2'

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς, ενώ ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο του «τρίποντο» με γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έχοντας επτά νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα του, οι «πράσινοι» κόντρα στον Λεβαδειακό φλέρταραν με μια γκέλα που θα τους άφηνε από πολύ νωρίς στο -5 από την κορυφή. Ο Παναθηναϊκός είχε υπερβολικά κακή εικόνα και τελικά κατάφερε να γλιτώσει το πατατράκ στο 90+6’, με τον Σπόραρ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και να χαρίζει τη νίκη (1-0) και την ανακούφιση.

Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο αλλά νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό κι επέκτεινε στα 20 ματς το νικηφόρο σερί που έχει κόντρα στην ομάδα του Αγρινίου. Το γκολ του Σάστρε στο 51’ απλοποίησε την κατάσταση, με την ομάδα του Λουτσέσκου να «κλειδώνει» τη νίκη, με το πρώτο τέρμα (στο 79') του Τισουντάλι ως παίκτης των Πρωταθλητών Ελλάδας.