Super League 2: Περίπατος για την ΑΕΛ το ντέρμπι με τον Ηρακλή

Το 4 στα 4 έκανε η ομάδα της Λάρισας κόντρα στους Θεσσαλονικείς, επικρατώντας 3-0 μπροστά σε 6.500 κόσμο.

INTIME SPORTS
1'

Το ντέρμπι που ξυπνά μνήμες στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αποδείχθηκε εύκολη υπόθεση για τους γηπεδούχους. Για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Super League 2, η ΑΕΛ έκανε το 4Χ4, επικρατώντας του Ηρακλή 3-0. Αφήνοντας τον «γηραιό» χωρίς νίκη μέχρι τώρα.

Η AEL FC Arena είχε 6.500 οπαδούς που δημιούργησαν εξαιρετική ατμόσφαιρα. Πριν τη σέντρα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ.

Οι «βυσσινί» ουσιαστικά «τελείωσαν» το ματς απ’ το πρώτο ημίχρονο. Ο Παναγιώτης Μωραϊτης άνοιξε το σκορ στο 4’, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους «έγραψε» το 2-0.

Ο Πασάς στο 80’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ΑΕΛ. Οι Θεσσαλοί συνεχίζουν να δείχνουν πως είναι φαβορί φέτος, αν και βρισκόμαστε πολύ νωρίς στη σεζόν. Από την άλλη για τον Ηρακλή το ξεκίνημα δεν είναι το καλύτερο και ο Θανάσης Στάικος έχει πολλά να διορθώσει.