Μπαρτσελόνα και Σαχτάρ στους «8»

Το ενδιαφέρον όλου το ποδοσφαιρικού πλανήτη είναι στραμμένο στον επαναληπτικός αγώνας μεταξύ της Μπάρτσελόνα και της Άρσεναλ...

1'

Το ενδιαφέρον όλου το ποδοσφαιρικού πλανήτη είναι στραμμένο στον επαναληπτικό αγώνας μεταξύ της Μπάρτσελόνα και της Άρσεναλ στη ρεβάνς του 2-1, υπέρ των «κανονιέρηδων» στο «Emirates».

Στον προημιτελικό αγώνα που διεξάγεται παράλληλα με τον αγώνα στην Βαρκελώνη, η Ρόμα φιλοδοξεί να ανατρέψει το εις βάρος της 3-2 με το οποίο έχασε στην έδρα της και να προκριθεί στην έδρα της εντυπωσιακής Σαχτάρ Ντόνετσκ.

Μπαρτσελόνα-Άρσεναλ 3-1 (1-2)

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 4-3

73' - Πέναλτι του Κοσιελνί πάνω στον Πέδρο, ο Μέσι το εκτελεί και κάνει το 3-1

69' - Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Τσάβι ύστερα από συνδιασμό Ινιέστα και Βίγια.

58' - Κόκκινη κάρτα για την Άρσεναλ. Οφσάιντ ο Φαν Πέρσι, συνεχίζει την φάση και δέχεται τη 2η κάρτα... Ο ιδιος λέει ότι δεν άκουσε το σφύριγμα!

54' - Γκολ από το πουθενά για την Άρσεναλ με αυτογκόλ του Μπουσκέτς σε κόρνερ των Λονδρέζων

45'+3' - Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Μέσι στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου

Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ρόμα 3-0 (3-2)

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΣΑΧΤΑΡ ΜΕ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΣΚΟΡ 6-2!

88' - Γκολ για την Σαχτάρ με τον Εδουάρδο.

51' - Ο Γουίλιαν κάνει το 2-0 για την Σαχτάρ.

23' - Πέναλτι για την Ρόμα το οποίο όμως αποκρούει ο Πιάτοβ. Το πέναλτι το εκτλέλεσε ο Μποριέλο.

18' - O Χούμπσμαν κάνει το 1-0 για την Σαχτάρ και κάνει τα πράγματα για τ ην Ρόμα πολύ δύσκολα.