Η Μπαρτσελόνα στον τελικό!

Η Μπαρτσελόνα ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρεάλ και σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα βρίσκεται στον τελικό...

2'

Η Μπαρτσελόνα ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρεάλ και σε συνδυασμό με το 2-0 του πρώτου αγώνα βρίσκεται στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ που θα πραγματοποιηθεί στην Αγγλία στο «Γουέμπλεϊ» του Λονδίνου.

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ Μαδρίτης 1-1 (2-0 πρώτος αγώνας)

TEΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Η Μπαρτσελόνα είναι στο Τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ!

64' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΕΑΛ! Σουτ του Ντι Μαρία από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα πάει στο δοκάρι και επιστρέφει πάλι στον Ντι Μαρία που δίνει πάσα δίπλα στον Μαρσέλο ο οποίος με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.

54' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Ινιέστα στον Πέδρο, ο οποίος δεν δυσκολεύεται να κάνει το 1-0

47' - Ακυρωθέν γκολ για την Ρεάλ. Ο Ιγκουαϊν πέτυχε το γκολ, αλλά ο Ρονάλντο στη πτώση του έριξε τον Ματσεράνο, με τον διαιτητή να καταλογίζει το επιθετικό φάουλ

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΛΗΞΗ 1ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. Μπαρτσελόνα και Ρεάλ είναι στο 0-0 με τους Καταλανούς να πραγματοποιούν ένα δεκάλεπτο «φωτιά» και την Ρεάλ να έχει σαν ήρωα τον Ίκερ Κασίγιας.

37' - Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Μετά από γρήγορη αλλαγή των ποδοσφαιριστών της, ο Μέσι έκανε το σουτ με τον Κασίγιας να κάνει άλλη μια σπουδαία απόκρουση.

35' - Ο Πέδρο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να πηγαίνει ελάχιστα άουτ

35' - Η Μπαρτσελόνα έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή της. Ο Μέσι έστρωσε στον Βίγια, ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Κασίγιας να αποκρούει εντυπωσιακά στο αριστερό «Γ»

34' - Ο Μέσι έκανε μια μαγική ενέργεια ξεπερνώντας δύο αμυντικούς της Ρεάλ, ωστόσο το σουτ του κατέληξε άουτ.

32' - Σουτ του Μέσι από το ημικύκλιο της περιοχής, με τον Κασίγιας να εκτινάσσεται και στην συνέχεια να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

22' - Μετά από κόρνερ του Τσάβι, ο Μπούσκετς βρέθηκε μόνος του κάνοντας κεφαλιά, με τον Κασίγιας να μπλοκάρει την μπάλα

10' - Δέκα λεπτά στο παιχνίδι και δεν έχει δημιουργηθεί κάποια αξιόλογη φάση, έκτος από ένα εντελώς άστοχο σουτ του Ινιέστα στο 7ο λεπτό