Το νέο Ford Focus ST έχει καλύτερες ρεπρίζ από το RS!
Δώδεκα τοις εκατό πιο ισχυρό και δώδεκα τοις εκατό πιο ταχύ! Η Ford αποκάλυψε ότι το νέο, πεντάθυρο Ford Focus ST ολοκληρώνει το «σπριντ» από στάση έως τα 100 km/h σε χρόνο μόλις 5,7 δλ., επίδοση καλύτερη κατά 0,8 δευτερόλεπτα σε σχέση με εκείνη του μοντέλου προηγούμενης γενιάς.
![Το νέο Ford Focus ST έχει καλύτερες ρεπρίζ από το RS!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2019/06/29/1-6.jpg?t=CCltvrXnbQd8iO7l9e-xKA)
Με έναν βενζινοκινητήρα 2.3L EcoBoost με μέγιστη ισχύ 280 ίππων – 30 επιπλέον συγκριτικά με το προηγούμενο Focus ST – το νέο μοντέλο υπερέχει στις επιταχύνσεις εν κινήσει ακόμα και σε σχέση με εκείνες τις καταξιωμένης, προηγούμενης γενιάς του Focus RS.
Διαβάστε περισσότερα στο Carzine.gr
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή