Λάρισα και Πανιώνιος πετυχαν σημαντικές νίκες

Λήξη των παιχνιδιών σε«AEL FC Arena» και Περιστέρι. Η Λάρισα πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Παναθηναϊκού με 2-0, ενώ ο Πανιώνιος...

5'

Λήξη των παιχνιδιών σε«AEL FC Arena» και Περιστέρι. Η Λάρισα πήρε μια σπουδαία νίκη επί του Παναθηναϊκού με 2-0, ενώ ο Πανιώνιος πήρε πολύτιμο διπλό στο Περιστέρι απέναντι στον Ατρόμητο Αθηνών με 2-1.

ΑΕΛ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-0

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Μεγαλη νίκη πέτυχε η Λάρισα.

90'+3' - Καλο σου του Κλέιτον, η μπάλα για λίγο άουτ.

76' - Σέντρα του Λέτο από τα αριστερά, ο Πετρόπουλος θα πάρει την κεφαλιά όμως η μπάλα θα περάσει άουτ

68' - Σουτ του Ζιλμπέρτο, η μπάλα στα χέρια του Αμπάρη.

65' - Φλύαρη υπεροχή του Παναθηναϊκού με την ΑΕΛ να είναι κλεισμένη στην περιοχή της.

*- Τίποτα το αξιόλογο στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σισέ να είναι σε κακή μέρα.

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΛΗΞΗ 1ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43' - Ο Γκοβού θα κάνει δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή αλλά ο Αμπάρης θα πέσει και θα διώξει.

40' - Την απόκρουση της αγωνιστικής έκανε ο Αμπάρης σε σουτ του Σισέ. Ο Γάλλος βρέθηκε μόνος του στο ύψος της μικρής περιοχής.

32' - ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λέτο εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από όλους (και από τον Αμπάρη) με αποτέλεσμα να καταλήξει στο αριστερό του δοκάρι!

29' - Ο Λέτο έκανε ένα καλό σουτ αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αμπάρη και βγήκε άουτ.

27' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ! Σκόρερ ο Τσιμπάμπα. Ο Λουκάς Βύντρα έκανε το λάθος της αγωνιστικής και θα δώσει πάσα στον Τσιμπάμπα, ο οποίος ανενόχλητος μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0 για τη Λάρισα.

22' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΡΙΣΑ. Σκόρερ ο Παγκράρ. Ο Μετίν πήρε την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή και κέρδισε τις κόντρες, με αποτέλσμα η μπάλα να φτάσει στον Παγκράτ που έκανε τις ντρίμπλες μέσα στη μεγάλη περιοχή και με χαμηλό σουτ νίκησε τον Τζόρβα κάνοντας το 1-0 για τη Λάρισα.

9'- Ο Λέτο εκτέλεσε το φάουλ, ο Σαριέγκι πήδηξε ψηλά για να πάρει την κεφαλιά, όμως ο Μελίσσης τον έκοψε με το χέρι! Αυτή, ήταν μια μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό.

4'- Ο Γκοβού πέρασε πολύ ωραία μπαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή για τον Βύντρα, με τον 30χρονο άσο μόνο του να κάνει ένα σουτ, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά αουτ.

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Παμπορίδης (Κιλκίς)
ΒΟΗΘΟΙ: Καρσιώτης (Κορίνθου), Αλεξέας (Μεσσηνίας)

ΓΗΠΕΔΟ: «AEL FC ARENA»

ΑΕΛ (Νίκος Κωστένογλου): Αμπάρης, Μελίσσης, Νταμπίζας, Ταυλαρίδης, Βενετίδης, Ρομέου, Ιγκλέσιας, Πανκράτ, Μετίν, Τσιμπάμπα, Κουζέν.

Παναθηναϊκός (Φερέιρα): Τζόρβας, Βύντρα, Καντέ, Σαριέγκι, Σπυρόπουλος, Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης, Νίνης, Λέτο, Γκοβού, Σισέ.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-2

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ. Μεγάλη νίκη για τον Πανιώνιο στο Περιστέρι.

90'+2' Ο Μάχο κρατάει με εκπληκτική επέμβαση το 1-2 σ' εξεπαφής κεφαλιά του Σαμπού.

87' - Μεγάλη ευκαιρία για το 2-2! Ο Σαρμιέντο σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα χτυπάει λίγο πριν μπει στα δίχτυα στον Αναστασάκο και απομακρύνεται!

82' - Ο Τάτος εκετελεί απευθείας φάουλ ακριβώς πάνω στο ύψος της περιοχής, αλλα η μπάλα καταλήγει πολύ άουτ.

77' - Μεγάλη ευκαιρία για το 1-3 με τον Κουμορτζί να είναι αφύλακτος κοντά στην μικρή περιοχή και να σουτάρει άουτ

76' - Κεφαλιά του Καμαρά, μπλοκάρει άνετα ο Μάχο

73' - Από κοντά ο Αναστασάκος δεν απειλεί τον Μάχο που μπλοκάρει σταθερά την μπάλα.

67' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Σκόρερ ο Μήτρογλου. Ο Μήτρογλου παίρνει την μπάλα με πλάτη έξω από την περιοχη, γυρίζει, σουτάρει και κάνει το 1-2. Ανατροπή για τον Πανιώνιο μέσα σε πέντε λεπτά.

63' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Σκόρερ ο Γουνδουλάκης. Ωραία ενέργεια του Κοντοέ που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει, διώχνει ο Μιχαηλίδης, αλλά ο Γουνδουλάκης στην επαναφορά ισοφαρίζει σε 1-1.

56' - Παραλίγο αυτογκόλ από τον Σαρμιέντο αλλά ο Μιχαηλίδης δεν αιφνιδιάζεται και διώχνει την μπάλα.

51' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ. Σκόρερ ο Σφακιανάκης. Πολύ δυνατό σουτ του Μπρίτο από μακρυά τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι, ο Σφακιανάκης παίρνει "το ριμπάουντ", αποφεύγει τον Γιόνσον και κάνει το 1-0.

50' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο που πήγε να χτυπήσει στην αντεπίθεση με τον Μπάλαμπαν. Ο Κροάτης βγήκε μόνος του με τον Μιχαηλίδη, αλλά ο Ελληνας πορτιέρο τον σταμάτησε..

45'+4' - Ο Μήτρογλου μόνος του από πλάγια θέση σουτάρει και ο Μιχαηλίδης απομακρύνει με τα πόδια

31' - Δυνατό σουτ από μακρυά ο Νεμπεγλέρας αλλά ο Μάχο διώχνει εντυπωσιακά

29' - Κεφαλιά του Καμαρά, εύκολα μπλοκάρει ο Μάχο

22' - Πρώτο σουτ για τον Πανιώνιο από τον Μήτρογλου, η μπάλα φεύγει άουτ.

19' - Κεφαλιά του Σανγκανόφσκι από κόρνερ του Νεμπλεγέρα, η μπάλα ψηλά άουτ..

15' - Μακρινό σουτ του Αναστασάκου, ο Μάχο μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

10' - Ο Ατρόμητος έχει την κατοχή της μπάλας χωρίς ωστόσο να έχει δημιουργήσει κάποια ευκαιρία.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σπάθας (Πειραιά)
ΒΟΗΘΟΙ: Τάτσης (Ηπείρου), Φαντόπουλος (Πειραιά)

ΓΗΠΕΔΟ: Δημοτικό Περιστερίου

Ατρόμητος (Γιώργος Δώνης): Μιχαηλίδης, Νάστος, Σαρμιέντο, Ολιβέιρα, Νεμπεγλέρας, Σαμπού, Αναστασάκος, Σφακιανάκης, Σκόνδρας, Καμαρά, Σαγκανόφσκι

Πανιώνιος (Τάκης Λεμονής): Μάχο, Κβιρκβέλια, Γιόνσον, Όμο, Μπάλαμπαν, Τσότσαλιτς, Γκαλιτσιος, Γουνδουλάκης, Σιόβας, Κοντοές, Μήτρογλου