Ανατροπή με Μιραλάς η Έβερτον (video)

Τη βαριά ήττα με 4-0 από τη Λίβερπουλ ξεπέρασε η Έβερτον που επικράτησε 2-1 της Άστον Βίλα στο «Γκούντισον Παρκ» κάνοντας την ανατροπή.Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας αναρριχήθηκε η Έβερτον η οποία επικράτησε 2-1 της Άστον Βίλα κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού με τον Κέβιν Μιραλάς να πετυχαίνει το γκολ της νίκης.Οι «χωριάτες» μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και άνοιξαν το σκορ στο 34' με τέρμα του Μπακούνα. Η ισοφάριση, ήρθε από τον Νέισμιθ στο 74', λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο.Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Μιραλάς στο 85' με απευθείας εκτέλεση φάουλ για να δώσει το σημαντικό τρίποντο στην ομάδα του.ΕΒΕΡΤΟΝ: Χάουαρντ, Στόουνς (70' Νέισμιθ), Μπέινς, Μπάρι, Γιαγκέλκα, Ντιστέν, ΜακΓκίντι (87' Χίμπερτ), ΜακΚάρθι, Μιραλάς, Μπάρκλεϊ (46' Πίεναρ), Όσμαν.ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ: Γκουζάν, Μπακούνα, Μπερτράν, Κλαρκ, Μπέικερ, Φλάαρ (80' Όλμπρινγκτον), Βάιμαν (87' Τόνεφ), Γουέστγουντ, Μπεντέκε, Χολτ (61' Ελ Αχμάντι), Ντελφ.Πηγή: onsports.gr