Κρήτη: Χόρεψαν πεντοζάλι πάνω στον Φάρο των Χανίων
Με λαμπρότητα και με την συμμετοχή της Κατερίνας Σακελλαροπούλου εκατοντάδες μέλη παραδοσιακών συλλόγων γέμισαν μουσική και χορούς το παλιό λιμάνι Χανίων.
![Κρήτη: Χόρεψαν πεντοζάλι πάνω στον Φάρο των Χανίων](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/06/21/sakellaropoulou-paradosiaki-strata-limani-xania-8-1.jpg?t=IhM3S67WETOQ3NqfazkG1A)
Από την μια άκρη μέχρι την άλλη περίπου 1.000 μέλη παραδοσιακών συλλόγων, το βράδυ της Τρίτης, έδωσαν το παρόν στην έναρξη του θεσμού της «παραδοσιακής στράτας» η οποία θα πραγματοποιείται και το φετινό καλοκαίρι κάθε Τρίτη.
Διαβάστε περισσότερα στο daynight
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή