Nίκη ο Πανιώνιος, σοκ με Βούγιανιτς
Την τρίτη διαδοχική νίκη του στην Α1 μπάσκετ των ανδρών πέτυχε σήμερα ο Πανιώνιος. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατέβαλε την ...
Την τρίτη διαδοχική νίκη του στην Α1 μπάσκετ των ανδρών πέτυχε σήμερα ο Πανιώνιος. Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα κατέβαλε την αντίσταση της ΑΕΚ στο κλειστό της Νέας Σμύρνης με 78-75, σε αναμέτρηση για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, υποχρεώνοντας παράλληλα τον «Δικέφαλο» στη δεύτερη συνεχή ήττα του.
Πανιώνιος-ΑΕΚ 78-75
Τα δεκάλεπτα: 15-19, 41-34, 63-59, 78-75.
Το παιχνίδι στιγματίστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Μίλος Βούγιανιτς.
Μία ημέρα πριν αναχωρήσει για το Βελιγράδι, όπου θα έβαζε την υπογραφή του σε συμβόλαιο με την Παρτιζάν, ο Σέρβος γκαρντ υπέστη συντριπτικό κάταγμα περόνης στο δεξιό πόδι, 4.52΄ πριν από τη λήξη της πρώτης περιόδου στον αγώνα με την ΑΕΚ στο κλειστό της οδού Αρτάκης. Ο Βούγιανιτς συγκρούστηκε με τον Αμερικανό γκαρντ της Ένωσης, Τερέλ Καστλ, έπεσε στο παρκέ σφαδάζοντας και διακομίστηκε άμεσα στο νοσοκομείο, όπου διαπιστώθηκε η σοβαρότητα της κατάστασής του.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/oldmedia/images/articles_new/voygianits1.jpg?t=v70RNsRdVfWDNKyCUL6udQ)
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/oldmedia/images/articles_new/voygianits2.jpg?t=jfnZP2TcB0JWJj15OiVswg)
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/oldmedia/images/articles_new/panb.jpg?t=WydFoHfkBqLK2G8bJ0u53Q)