Θεοδωρίδης στο Onsports: «Σεβασμός στην UEFA…»
Με ιδιαίτερη ικανοποίηση υποδέχτηκαν στον Πανσερραϊκό την γνωμοδότηση της UEFA...
![Θεοδωρίδης στο Onsports: «Σεβασμός στην UEFA…»](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2011/09/27/8f508f56af61cc38386f415786787c12.jpg?t=Ms-ocTJxrTw6FuZR0s3y0w)
Με ιδιαίτερη ικανοποίηση υποδέχτηκαν στον Πανσερραϊκό την γνωμοδότηση της UEFA που αναφέρει ότι εάν ομάδες υποβιβάζονται λόγω αδειοδότησης, τότε γίνεται η αντικατάστασή τους από ομάδες της ίδιας κατηγορίας.
«Ποιος θα αμφισβητήσει τώρα αυτό το έγγραφο; Ο Πανσερραϊκός και η Λάρισα δικαιούνται να παίξουν στην Super League. Η UEFA είναι η ανώτερη ποδοσφαιρική αρχή και οφείλουμε να σεβόμαστε και να εκτελούμε όλες τις αποφάσεις της…» τόνισε στο Onsports ο μεγαλομέτοχος της μακεδονικής ΠΑΕ, Πέτρος Θεοδωρίδης προσθέτοντας:
«Μόνο τυχαίο άλλωστε δεν είναι το γεγονός ότι στο Υear Book η UEFA συμπεριέλαβε εμάς και την Λάρισα στην Super League. Ο Πανσερραϊκός περιμένει τις επίσημες αποφάσεις των αρμοδίων οργάνων και είναι έτοιμος να αγωνιστεί στην Super League».
Διαβάστε περισσότερα στο Onsports.gr