Συλλήψεις στο Αγρίνιο για παραμέληση εποπτείας ανηλίκων
Στη σύλληψη των γονέων τριών ανηλίκων, που κατηγορούνται για κλοπή, προχώρησε η Αστυνομία στο Αγρίνιο.
![Συλλήψεις στο Αγρίνιο για παραμέληση εποπτείας ανηλίκων](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/11/07/8b27b409f3000205e980c6b38ac1ba26.jpg?t=UKXhRKYa18uxZwxuUWAVAg)
Εις βάρος των συλληφθέντων σχηματίστηκε δικογραφία, με την κατηγορία της παραμέλησης εποπτείας ανηλίκων. Προς το παρόν, κρατούνται οι δύο μητέρες των παιδιών, 36 και 40 ετών αντίστοιχα, ενώ η αστυνομία αναζήτα και τους συζύγους των δύο γυναικών.
Η κατηγορία αφορά στην κλοπή που διέπραξαν χθες το μεσημέρι τρεις ανήλικοι, ηλικίας 13, 10 και 8 ετών, οι οποίοι εισέβαλλαν από ανασφάλιστη πόρτα στο σπίτι 40χρονης στην περιοχή Αγιοβασιλιώτικα Αιτωλοακαρνανίας, αφαιρώντας, σύμφωνα με την αστυνομική έρευνα, το χρηματικό ποσό των 550 ευρώ.
Ο 13χρονος και ο 8χρονος δράστης εντοπίστηκαν σε κοντινή απόσταση από τη 40χρονη και της επέστρεψαν, σύμφωνα πάντα με την Αστυνομία, μέρος από τα χρήματα που είχαν αφαιρέσει, ενώ ο 10χρονος τράπηκε σε φυγή. Αμαρτίες τέκνων παιδεύουσι γονείς σε αυτή την περίπτωση…