Παναθηναϊκός Superfoods - ΑΕΚ 77-68: Τη νίκησε και την προσπέρασε
Οι «πράσινοι» με αυτό το ροζ φύλλο αγώνα κατάφεραν να μείνουν μόνοι στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στον αντίποδα η Ένωση έπεσε στην τρίτη.
![Παναθηναϊκός Superfoods - ΑΕΚ 77-68: Τη νίκησε και την προσπέρασε](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2016/12/11/leoforos.jpg?t=wtjPylHTsnF2f4Yz3vGQyw)
Πολύ καλό παιχνίδι από τον Τζέιμς Φελντέιν ο οποίος σημείωσε είκοσι πόντους, ενώ ο Ντεμέτρις Νίκολς πρόσθεσε 16 με τον Γιάννη Μπουρούση να έχει καθοριστική παρουσία στην τελευταία περίοδο.
Για τους φιλοξενούμενους ο Ρόκο Λένι Ούκιτς με 19 πόντους ήταν ο πιο παραγωγικός παίκτης, ενώ κάκιστη ήταν η απόδοση του Ντίξον ο οποίος ήταν απελπιστικά άστοχος.
Πλέον ο Παναθηναϊκός στρέφει το ενδιαφέρον του στο παιχνίδι της προσεχούς Παρασκευής (16/12) με την Φενέρμπαχτσε στο ΟΑΚΑ, ενώ παράλληλα θα περιμένει τα νεότερα από τον τραυμισμό του Κέι Σι Ρίβερς ο οποίος αποχώρησε με πόνους στον προσαγωγό στο δεύτερο δεκάλεπτο.
Διαβάστε περισσότερα στο leoforos.gr