Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-1 και τα λένε στη Τούμπα

Λήξη του παιχνιδιού στο Γ. Καραϊσκάκης με τον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ να τελειώνουν τον αγώνα ισόπαλοι με 1-1. Ύστερα από αυτή την...

4'

Ύστερα από αυτή την ισοπαλία ο «δικέφαλος του βορρά» έχει ένα ελαφρύ προβάδισμα ενόψει της ρεβάνς στη Τούμπα.
Το 1-0 διαμόρφωσε ο Μοδέστο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου για να ισοφαρίσει ο Βιεϊρίνια στο 84ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-1.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Ολυμπιακός είχε τέσσερα δοκάρια στην αναμέτρηση.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ 1-1 ΤΕΛΙΚΟ

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

87' - Διπλό δοκάρι για τον Ολυμπιακό σε μια απίστευτη φάση! Ο Ζαϊρί μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αποφεύγει δύο αντιπάλους και σημαδεύει απο κοντά το δεξί δοκάρι του Χαλκιά. Η μπάλα φτάνει στον Τοροσίδη, που μόλις δύο μέτρα από το τέρμα καταφέρνει να σημαδέψει το άλλο κάθετο δοκάρι.

82' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Βαθιά μπαλιά του Τσιρίλο, ο Βιεϊρίνια βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, προλαβαίνει και τον Νικοπολίδη και πλασάρει για το 1-1.

66' - Δοκάρι για τον Ολυμπιακο! Φάουλ του Ιμπαγάσα, κεφαλιά του Πάντελιτς και μπάλα πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι του Χαλκιά. Στην συνέχεια της φάσης ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ μπλοκάρει.

63' - Δυνατό σουτ του Τσουκαλά έξω από την περιοχή, η μπάλα αρκετά άουτ.

59' - Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πολύ ωραία πάσα του Ριέρα στα δεξιά, με αποδέκτη τον Μιραλάς, που μπαίνει στην περιοχή, αλλά πλασάρει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χαλκιά.

56' - Μακρινό διαγώνιο σουτ του Ριέρα, ο Χαλκιάς αποκρούει δύσκολα, πέφτοντας στη δεξιά του γωνία.

55' - Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

ΕΝΑΡΞΗ 2ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

* Ένταση στη φυσούνα, αφού παίκτες των δύο ομάδων έχουν πιαστεί στα χέρια!!!

ΤΕΛΟΣ 1ου ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. 1-0 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

45' + 2' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Μοδέστο με κεφαλιά κάνει το 1-0. Εκτέλεση φάουλ από τον Ιμπαγάσα, ο Μοδέστο παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα βρίσκει στο σώμα του Τσουκαλά και καταλήγει στα δίχτυα του Χαλκιά.

38' - 'Ενταση σε κάθε μονομαχία στο παιχνίδ με τελευταία αυτή του Αβραάμ Παπαδόπουλου με τον Γκαρσία

32' - Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ριέρα από αριστερά, ο Τοροσίδης στρωνει με το κεφάλι στον Μοδέστο, ο οποίος πλασάρει, αλλά η μπάλα χτυπάει στο δεξί δοκάρι του Χαλκιά.

26' - Επικίνδυνη εκτέλεση κόρνερ από τον Γκαρσία, ο Νικοπολίδης με υπερένταση απομακρύνει λίγο πριν η μπάλα καταλήξει στο βάθος της εστίας του.

25' - Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Σαλπιγγίδη να σουτάρει έξω από την περιοχή, την μπάλα να κοντράρει στον Μέλμπεργκ και να καταλήγει κόρνερ.

20' - Αποβάλλεται από τον πάγκο ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Μάκης Χάβος, ο οποίος είχε έντονο διάλογο με τον 4ο διαιτητή, κ. Τσινιάρη.

19' - Μακρινό σουτ του Φωτάκη, η μπάλα μακριά από την εστία του Νικοπολίδη.

15' - Ο Ολυμπιακός πιέζει, ο ΠΑΟΚ ψάχνει τις αντεπιθέσεις

9' - Και πάλι συνέχεια στο παιχνίδι

7' - Τραυματισμός του επόπτη από αντικείμενο! Έπεσε στον αγωνιστικό χώρο!

4' - Σέντρα-σουτ από τον Ιμπαγάσα, η μπάλα ψηλά, πάνω από τα δοκάρια του Χαλκιά.

1' - Μικρή διακοπή στα πρώτα δευτερόλεπτα, αφού υπάρχουν καπνογόνα μέσα στον αγωνιστικό χώρ