Στη Κοζάνη η Αγία Ζώνη στις 28 Σεπτεμβρίου
Το διήμερο 13 και 14 Σεπτεμβρίου πανηγύρισε, όπως κάθε χρόνο, ο Ιερός Ναός των Αγίων Ισαποστόλων Κωνσταντίνου και Ελένης στην Κοζάνη με την ευκαιρία της Δεσποτικής Εορτής της παγκοσμίου Υψώσεως του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού.
![Στη Κοζάνη η Αγία Ζώνη στις 28 Σεπτεμβρίου](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/09/14/TimiouStayrouKozanh2023-1.jpg?t=5A75Qe-Ame9-ZxVIlm2ZFg)
Ανήμερα της εορτής το πρωί τελέστηκε Αρχιερατικό Συλλείτουργο προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονος, ο οποίος κήρυξε και τον θείο λόγο, ενώ συμμετείχαν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Πέτρας και Χερρονήσου κ. Γεράσιμος και ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Σερβίων και Κοζάνης κ. Παύλος.
Διαβάστε περισσότερα στο iellada.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή