Ιρλανδία: Αγώνας διεκόπη λόγω πυροτεχνημάτων! «Έσκασαν» πάνω στους παίκτες (video)

Ιρλανδία: Απίθανο περιστατικό έλαβε χώρα στην αναμέτρηση Γουότερφορντ Γιουνάιτεντ – Σάμροκ Ρόβερς, ο οποίος διεκόπη προσωρινά λόγω πυροτεχνημάτων!

Ιρλανδία
rte.ie
1'

Το περίεργο σκηνικό έγινε στο 15ο λεπτό του αγώνα, τρία λεπτά μετά το γκολ που πέτυχαν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έκαναν το 1-0.

Οι οπαδοί της Γουότερφορντ θέλησαν να πανηγυρίσουν το προβάδισμα της ομάδας τους κι από την εξέδρα άρχισαν να φεύγουν πυροτεχνήματα και βεγγαλικά. Αυτά, όμως, δεν πήγαν ψηλά, με αποτέλεσμα να σκάσουν κοντά στον αγωνιστικό χώρο και να αρχίσουν να πέφτουν πάνω στους παίκτες!

Κάποιοι μάλιστα φάνηκε να αντιμετωπίζουν και πρόβλημα, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να διακόπτει για λίγη ώρα το παιχνίδι.

Απίστευτος συνωστισμός στην Ερμού! Τελικά, δουλευόμαστε μεταξύ μας…