Ligue 1: Δεν «τραβάει» η Παρί – Ήττα στην έδρα της απ’ τη Νις

Τρίτη απώλεια σε μόλις πέντε ματς για την Παρί Σεν Ζερμέν, ηττήθηκε στην έδρα της απ’ τη Νις με 3-2.
1'

Καθόλου καλά δεν πάνε τα πράγματα για την Παρί Σεν Ζερμέν. Η πρωταθλήτρια Γαλλίας για την 5η αγωνιστική της Ligue 1, είχε την τρίτη της απώλεια στο πρωτάθλημα. Και μάλιστα με εντός έδρας ήττα απ’ τη Νις με σκορ 3-2.

Απόλυτος πρωταγωνιστής για την ομάδα της Νίκαιας ήταν ο Μοφί με δύο γκολ και μία ασίστ.

Ο Μοφί στο 21’ έκανε το 0-1, με τον Εμπαπέ να ισοφαρίζει οκτώ λεπτά μετά. Στο 53’ ο Λαμπόρντ έκανε το 1-2, για να έρθει ξανά ο Μοφί στο 69’ να διαμορφώσει το 1-3. Τρία λεπτά πριν τα 90’ ο Εμπαπέ και πάλι μείωσε σε 2-3, αλλά δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του γαλλικού πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Παρί Σεν Ζερμέν-Νις 2-3

(29΄, 87΄ Μπαπέ - 21΄, 69΄ Μοφί, 53΄ Λαμπόρντ)