Success story: Άφησαν την Αθήνα και πελεκούν... παπιγιόν στη Θεσσαλία
Στην Αθήνα, έρχονται πια μόνο για βόλτα. Το brainstorming, γίνεται τα μεσημέρια, στα τσιπουράδικα της Καρδίτσας. Η Ερμίνα Κεχαγιά και ο Σταμάτης Νεδιλάκης, ζευγάρι στη ζωή και στη δουλειά, μεταμόρφωσαν σε «στρατηγείο» ένα μικρό πατάρι στην Καρδίτσα και εκεί κατασκευάζουν ξύλινα αξεσουάρ τα οποία πουλάνε online, στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
![Success story: Άφησαν την Αθήνα και πελεκούν... παπιγιόν στη Θεσσαλία](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/08/20/02f9ad20d8e09befa79f610968404b99.jpg?t=CJI01NyyAyaQgNzbIrNBZQ)
Φλας μπακ. Πριν από λίγα χρόνια, η Ερμίνα, πρωτοετής φοιτήτρια από την Αθήνα, ο Σταμάτης, τελειόφοιτος από την Αλεξανδρούπολη, σπουδάζουν στο τμήμα Σχεδιασμού και Τεχνολογίας Ξύλου και Επίπλου του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας που έχει έδρα την Καρδίτσα. Σιγά σιγά, κολλάνε σαν μαγνήτες, μεταξύ τους- και ο καθένας χωριστά με τον τρόπο ζωής στην μικρή θεσσαλική πόλη. Ο καθαρός αέρας και η ηρεμία απελευθερώνει το πνεύμα τους και αμέσως ξεκινούν να κάνουν τις ιδέες τους πραγματικότητα, στην πόλη που γνώρισαν ως φοιτητές.
Διαβάστε περισσότερα στο queen.gr
Trending
![Κοιλιά «πλάκα» με μία κίνηση: Βάλτε κάθε πρωί στον καφέ σας αυτό το υλικό και κάψτε άμεσα το λίπος](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/31/e2d61d4a-kafes-epipedi-koilia.jpg?t=nuNNxnb-XCWENUE_BAMchg)
![Τέλος στις «σακαράκες»: Έρχεται υποχρεωτική απόσυρση αυτοκινήτων, αφορά σχεδόν 3 εκατ. οχήματα](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/30/0436f334-amaxia.jpg?t=-9OehTn3t7ImrTP-0qNFPQ)