Οι έφηβοι ψηφίζουν twitter
Ο Μαρκ Ζούκεμπεργκ το παραδέχτηκε, έρευνα το απέδειξε. Οι έφηβοι προτιμούν το twitter από το facebook.
![Οι έφηβοι ψηφίζουν twitter](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/10/25/c796da1e91383c91906f561e1584c4ad.jpg?t=93IhEVu_xb0uJPDI3K_JWA)
Ένα χρόνο πριν, το facebook, είχε τη μεγαλύτερη επιρροή στους εφήβους σε ποσοστό 42%. Φέτος τα πράγματα έχουν αλλάξει. Μόνο το 23% χαρακτηρίζει το facebook ως το μέσο που επιλέγουν οι έφηβοι.
Το twitter προηγείται μόλις με 26%. Άνοδο σημειώσε το instagram, το οποίο από 12% το 2012, έφτασε στο 23% το 2013.
Σύμφωνα με έρευνα της εταιρείας Pew, οι έφηβοι συνεχίζουν να χρησιμοποιούν το facebook γιατί είναι βασικό μέσο διαδικτυακής επικοινωνίας με τους συνομηλίκους τους.
Διαβάστε επίσης:
Το Twitter πάει... Wall street
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή