ΑΕΚ-ΑΕΛ 4-1: «Κιτρινόμαυρο» ξέσπασμα! - Όλα τα γκολ (videos+photos)

Super League: Η ΑΕΚ σημείωσε τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο κι επικράτησε 4-1 της ΑΕΛ, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος.

1'

Οι «κιτρινόμαυροι» κατά τη διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων, όπου ταλαιπωρήθηκαν πολύ από τον κορονοϊό, είχαν μια δύσκολη αποστολή μπροστά τους κόντρα σε μια σκληροτράχηλη ομάδα, όπως είναι η ΑΕΛ.

Αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο, με τους φιλοξενούμενους να βάζουν δύσκολα τόσο μέχρι να δεχθούν το πρώτο γκολ, όσο και μετά την ισοφάριση τους.

Η «Ένωση», όμως, έδειξε χαρακτήρα και σημείωσε τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτό του ματς για να επικρατήσει με 4-1 και να παραμείνει σε κοντινή απόσταση από την κορυφή.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 55' Μαχαίρας, 72' Ανσαριφάρντ, 78' Σιμόες, 89' Γαλανόπουλος / 67' Σπαρβ

ΑΕΚ (Μ. Καρέρα, 4-2-3-1): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Νεντελτσεάρου, Λόπες (66’ Ινσούα), Σάκχοφ (81’ Γαλανόπουλος), Σιμόες, Αλμπάνης, Μάνταλος, Μαχαίρας (67’ Λιβάγια), Ολιβέϊρα (60’ Ανσαριφάρντ) (82’ Τάνκοβιτς)

ΑΕΛ (Μ. Γρηγορίου, 5-4-1): Νάγκι, Μπέρτος (86’ Γρηγορόπουλος), Ηλιάδης, Μούζεκ (78’ Τρούγιτς), Μιχαήλ, Φιλίπ, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Νικολιάς (46’ Τόρζε), Πλατέλλας (86’ Γιουνές), Ντουρμισάϊ

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Νεντελτσιάρου (29’), Σιμόες (70’) / Πλατέλλας (48’)

Το 1-0 του Μαχαίρα