Μεγάλη πορεία διαμαρτυρίας στον Βόλο για τα σκουπίδια (Video)
Συγκέντρωση και πορεία πραγματοποίησαν πολίτες του Πύργου για τα σκουπίδια που έχουν πλημμυρίσει την πόλη τους.
![Μεγάλη πορεία διαμαρτυρίας στον Βόλο για τα σκουπίδια (Video)](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/04/23/volos-poreia.jpg?t=Pq3Opal4yZqhW4TmTS-DWw)
Το «Συλλαλητήριο Οργής» όπως το είχαν ονομάσει οι διοργανωτές του, ξεκίνησε γύρω στις 12 και μισή το μεσημέρι της Πέμπτης (243/04) από την Π.Ε. Ηλείας και κινήθηκε σε κεντρικούς δρόμους της πόλης μέχρι να καταλήξει στο Δημοτικό Μέγαρο.
Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα patrisnews.com, η συμμετοχή των πολιτών που θέλησαν να εκφράσουν έτσι την αντίδρασή τους στο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο δήμος με τα σκουπίδια, ήταν πολύ μεγάλη.
Το «παρών» έδωσαν δεκάδες πολίτες, σύλλογοι, φορείς, επιχειρηματίες και μαθητές των σχολείων της πόλης.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή