Ποια ήταν τα πιο γρήγορα αυτοκίνητα παραγωγής ανά δεκαετία;
Στις μέρες μας το πιο γρήγορο αυτοκίνητο που κυκλοφορεί κανονικά σε δημόσιους δρόμους είναι η Bugatti Chiron, η οποία με 491 χλμ./ ώρα προσέγγισε μεν αλλά δεν ξεπέρασε το όριο των 500 χλμ./ ώρα που προφανώς είναι ο επόμενος στόχος για την επίτευξη του αντίστοιχου ρεκόρ.
![Ποια ήταν τα πιο γρήγορα αυτοκίνητα παραγωγής ανά δεκαετία;](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2020/06/08/bugatti-chiron-sport.jpg?t=wcZd0yoZwBNX4vkWjC9QFQ)
Ποια ήταν όμως τα αντίστοιχα πιο γρήγορα αυτοκίνητα στη εποχή τους;
Διαβάστε περισσότερα στο carzine.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή